Rammo lõpetas Laseri EM-i 17. kohaga

Karl-Martin Rammo. Foto: Richard Langdon/Sailing Energy/World Sailing

Prantsusmaal La Rochelle’s peetud Laser klasside Euroopa meistrivõistlustel saavutas meie sportlastest parima tulemuse Karl-Martin Rammo, kes tuli Laser Standard klassis 17. kohale.

“Ei leidnud EM-il kahjuks seda minekut, mida viimasel kahel hooajal võisteldes tundnud olen. Kevadine tiitlivõistlus on külma maa eestlasele ikka ja endiselt katsumus ja kuna MM-i ettevalmistust silmas pidades ei tahtnud ma EM-i tõttu teisi laagreid ja regatte vahele jätta, oligi tulemus just selline – polnud teravust ega adekvaatset ettevalmistust. Seda öelnuna on hea näha, et kõige selle vastuvoolu kiuste olen Euroopas esikahekümne mees. Pead norgu lasta pole põhjust, ilusaid momente nagu tänane kuldfliidi teine koht, oli õnneks ka, mis meenutavad minu tegelikku võimet värske ja valmina,” kommenteeris Rammo võistlust.

Teistest Standard klassis purjetanud eestlastest lõpetasid Georg Haud regati 82. ja Martin Aruja 96. kohaga.

Euroopa meistri medal riputati kaela Pavlos Kontidesele Küproselt, kes edestas vaid punktise vahega britt Michael Beckettit. Kolmandaks tuli rootslane Jesper Stalheim.

Anna Pohlak sõitis end Laser Radial klassis lõpptulemusena 41. kohale. Esikoha ja Euroopa meistri tiitli võitles sarnaselt eelmisele aastale välja hollandlanna Marit Bouwmeester, kes edestas selge vahega kaasmaalannat Maxime Jonkerit. Pronksmedali teenis välja belglanna Emma Plasschaert.

7.-12. maini toimunud Laser klasside Euroopa meistrivõistlustel osales 330 purjetajat 48 riigist.

Eesti Jahtklubide Liit seisab igapäevaselt purjespordi ja huvimeresõidu arendamise eest Eestis. Tegutseme järjekindlalt selle nimel, et purjetamise harrastajate, tippsportlaste ja regattide arv Eestis kasvaks aasta aastalt. Liidu eesmärgiks on kaasa aidata meie purjesportlaste tippkonkurentsi jõudmisele rahvusvahelistel tiitlivõistlustel ja tuua Eestisse kõrgetasemelisi purjetamisvõistlusi. Meie unistus on, et juba lähiaastail saame Eestis võõrustada mõnd maailmaklassi purjetamisregatti, näiteks Purjetamise Maailma Karika finaali või isegi Volvo Ocean Race’i. Hoiame Eesti kui mere- ja purjetamisriigi mainet aus.

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, Strand, Eesti Meedia, Helly Hansen, Matek ja LTT.

Avaldatud: 14.mai kell 08:52