Prantsusmaal lõppes 29er Euro Cup teine etapp

Juuso ja Henri Roihu Foto: Ott Kallas

3.-6. aprillini Prantsusmaal Cavalaire-sur-Mer’is peetud 29er klassi Euro Cup teisel osavõistlusel omavahel mõõtu võtnud 93 tiimi hulgas 15 riigist oli Eestit esindamas kolm paatkonda.

Eestlastest kõrgeima kohaga lõpetasid üheksast võistlussõidust koosnenud regati 20ndaks tulnud Juuso Roihu ja Henri Roihu (TJK). “Raske võistlus oli. Enne viimast päeva oli meil tegelikult veel võimalik medaleid püüda, aga vaikne tuul ja laineloks ei olnud meile sobivad olud,” sõnas Juuso. Henri lisas, et meeskond on siiski väga rahul sellega, et suutis ainukese tugeva tuule sõidu pikalt võita.

Marie Pihlasele ja Maris Seersandile (SMS/TJK) kuulub 43. koht, mis tüdrukute seas andis neile 5. koha. “Tüdrukute medalist jäi seekord küll veidi puudu, kuid meie eesmärk oli pääseda kuldgruppi ja selle me täitsime,” jäid Marie ja Maris oma esitusega rahule.

Ardi Bogdanov ja Paul Bogdanov (TJK) said regati lõpptulemusena 68. resultaadi. Ardi sõnul olid taganttuuleotsad rasked ja seal andis meeskond palju kohti ära. “Üldiselt aga läks väga hästi ja oleme sõiduga rahul,” lisas Paul.

Esikoha saavutasid taanlased Daniel Nyborg ja Sebastian Wright Olsen. Teiseks tulid Peter Lin Janezic ja Anze Podlogar Sloveeniast ning kolmandaks prantslased Gwendal Nael ja Pierre Tydgat.