Nädalavahetusel toimus Noblessner Open Cup

Raceboard klassi start. Foto autor: Enda Pärisma

Noblessneri Jahtklubi Purjekooli (NYCS) kevadine regatt Noblessner Open Cup pakkus sõidurõõmu kõikidele osalenud klassidele.

Regatt toimus kahel päeval, 2. ja 3. juunil. Mõlema päeva ennelõunal oli vaiksem tuul, mis lubas rohkelt sõite Noblessneri sadama akvatooriumis noorematele osalejatele: Optimistidele ning purjelaua U13 ja U15 klassile. Tugevama tuulega pärastlõunad pakkusid põnevust RS Feva ja Raceboard üldarvestuse ning U17 võistlejatele.

Optimistidel osalesid võistlejad, kes ei ole veel Eesti Meistrivõistluse sarjas osalenud,  paljudele lastele oli see esimene võistlus üldse. Optimistid sõitsid klassikalist vastu-allatuulerada. Peeti kokku 9 sõitu, osalejaid oli 12. Seis oli põnev ja tasavägine võistluste lõpuni. Võitjaks krooniti Marten Laanela Kalevi Jahtklubi Purjespordikoolist, teise koha sai Remy Tupits Tallinna Jahtklubi Purjestamiskoolist ning kolmanda koha Pärtel Orusalu Kalevi Jahtklubi Purjetamiskoolist.
Noorim osaleja oli 8-aastane Henri Kiiver.
Marten Laanela Foto autor: Enda Pärisma
Marten Laanela
Foto autor: Enda Pärisma
Noori purjelaudureid oli kokku viis, neist kolm tütarlast U13 klassis ja kaks noormeest U15 klassis. Nendele oli sadama akvatooriumisse üles pandud lühike külgtuulerada. U13 sõidud võitis Lisett Aasmets, teise koha sai Saskia Põldmaa ning kolmanda Karolina Dovgan. Kõik kolm on NYCSi kasvandikud. U15 klassis võitis ülekaalukalt Evert Härm Tallinna Purjelauakoolist (TPLK), talle oli konkurentsi pakkumas Jakob Heinrich Tuubel (NYCS).
Ootame põnevusega järelkasvu arenemist ja sõite järgmistel võistlustel!
Lisett Aasmets Foto autor: Enda Pärisma
Lisett Aasmets
Evert Härm Foto autor: Enda Pärisma
Evert Härm
Pärastlõunad avamerel olid tegusad, laupäeval peeti viis ja pühapäeval tugevnevas tuules kaks sõitu.
Fevasid olid võistlutele registreerunud kuus paatkonda. Esimesel päeva tulemused pakkusid palju põnevust, kuid võidu tagas lõpuks stabiilne sõit läbi võistluse. Esikoht Romi Safin ja Katariina Vaher, teine koht Henry Mark Andresson ja August Maaste, kolmas koht Brita Maipuu ja Daniel Ovsienko, kõik noored Kalevi Jahtklubi Purjespordikoolist.
Romi Safin ja Katariina Vaher Foto autor: Enda Pärisma
Romi Safin ja Katariina Vaher
Purjelaudu osales U17 klassis seitse ja üldarvestuses viis. Kuna stardid anti lauduritele koos, oli konkurents täiesti olemas, hoolimata erinevatest arvestustest. U17 klassis võitis ülekaalukalt Daniel Schneider (TPLK), teise koha saavutas Joonas Väär (NYCS) ja kolmanda koha Kristofer Rajasalu (TPLK). Üldarvestuses sai esikoha Raul Mihkel Anton (NYCS), teise koha Artur Luure (NYCS) ning kolmanda koha ainus naisosaleja Helena Lindström (TPLK). Parim veteran oli neljandal kohal Andrus Jõgi.
Daniel Schneider Foto autor: Enda Pärisma