MM tõi Eestile ühe olümpiapileti

Ingrid Puusta, klass RS:X naised. Foto autor: Riina Ramst

12.-21. septembril peeti Hispaanias Santanderis ISAF olümpiaklasside maailmameistrivõistlused. Tegemist oli ühtlasi 2016. aasta Rio de Janeiro olümpiaregati esimese kvalifikatsioonivõistlusega, kus kõigis klassides jagati välja 50% Olümpiamängude riigikohtadest. Eesti sportlasi võistles kaheksas paadi- ja purjelauaklassis kokku 15.

Regatt oli üsna keeruline, kuna mitmel võistluspäeval oli Santanderis väga vähe tuult ning sportlastel tuli pikalt olude paranemist oodata, samuti jäid mõnel päeval sõidud üldse pidamata.

Meie sportlastest sai kõige kõrgema, 18. koha Finn klassis võistelnud Deniss Karpak (Karpak Sailing Team), millest olümpiakoha lunastamiseks paraku siiski ei piisanud. Regatti väga hästi alustanud Denissi tabas eelviimasel finaalsõitude päeval ebaõnn materiaalosa purunemise näol. “Esimese sõidu ajal läks katki minu paadi uus puri, mistõttu ma ei finišeerinud. Teises sõidus tegin palju vigu – sisuliselt oli tegemist minu kõige halvema sõiduga, aga kuna seerias oli juba ees mittefinišeerimine, kuulus hoopis see mahaarvamisele. Lõppkokkuvõttes ma medalisõitu ei pääsenud ja ka olümpiakoha püüdmine jääb veel tulevikku,” sõnas sportlane Eesti Rahvusringhäälingule. Intervjuud Denissiga saab vaadata siin.

Deniss Karpak. Foto: Riina Ramst
Deniss Karpak.

Olümpiakoha suutis Eestile aga välja võidelda naiste RS:X klassis surfav Ingrid Puusta (SoloSailing/Sailracing Academy NYCS), kes sai regatil 23. koha ning mahtus sellega nende 13 riigi hulka, kes MM-il Olümpiale kvalifitseerusid. Eesti Rahvusringhäälingu intervjuud Ingridiga saab näha siin.

Teiste MM-il osalenud Eesti sportlaste lõpptulemused olid:
Laser Radial klassis Anna Pohlak (Tallinna Jahtklubi) 62. ja Anne-Mari Luik (Rein Ottosoni Purjespordikool) 96. koht
Laser Standard klassis Karl-Martin Rammo (ROPK/TJK) 55. ja Kaarel Kruusmägi (Saaremaa Merispordi Selts) 78. koht
Finn klassis Lauri Väinsalu (ROPK) 52. koht
naiste 470 klassis Marjaliisa Umb ja Elise Umb (Purjespordiselts Maru) 34. koht
49erFX klassis Kätlin Tammiste ja Anna Maria Sepp (ROPK) 38. koht
49er klassis Tõnis Haavel ja Lenart Kivistik (Noblessneri Jahtklubi) 60. koht
meeste RS:X klassis Johannes Ahun (SoloSailing/SRA NYCS) 65. ja Rainer Kasekivi (Tallinna Purjelauakool) 92. koht