Lõppes maailma suurimaid purjetamisvõistlusi Kieler Woche 2018. Karl-Martin Rammo võitles end maailma tippude seas 7. kohale.

Karl-Martin Rammo, Kieler Woche 2018
Saksamaal Kielis 16.-24. juunini toimunud maailma üks suurimaid purjetamisvõistlusi jõudis täna lõpule. Eestlastest saavutas parima koha Laser Standard klasssis purjetav Karl-Martin Rammo, lõpetades tänase medalisõidu 7. kohal. Eelsõitudes olid Rammo tulemused stabiilselt esimeste seas, ent finaalsõitudes tuli sisse kõikumisi – kolmanda finaalsõidu lõpetas Rammo esimesena ent sellele eelneva ja järgneva vastvalt 25.ndal ja 28ndal kohal.

Selleaastane Kieler Woche algas EuroCup sarjaga, kus võisteldi 16.-19. juunini.
Selles sarjas 29er klassis võistlenud Kaarel Paal ja Mihkel Paal jõudsid lõpptulemusena 60. kohale ning samas klassis purjetanud Märten Mikk ja Melvin Aasav olid 73. kohal. Kokku võistles antud paadiklassis 118 purjekat. Klassi võitjateks tulid norrakad Mathias Bereth ja Alexander Franks-Petty, kes edastasid teiseks jäänud soomlaste paatkonda selge vahega.

Laser Radial klassis jõudsis Keith Luur 30. kohale ja Henri Silluta lõpetas 72. kohal. Kokku võistles antud klassis 174 paatkonda. Esikolmik moodustus seekord poolakatest – Tytus Butowski, Lukasz Machowski ja Mikolaj Silny.

20. juunist astusid võistlustulle olümpiaklasside purjekad. Laser Standard klassis võistles kokku 118 purjekat. Eestit esindasid Karl-Martin Rammo, Martin Aruja ja Georg Haud, kelle lõpptulemused olid vastavalt 7., 62. ja 69. koht. Võitjaks tuli vaid ühepunktise eduga sakslane Philipp Buhl.

Eilset hüplikku võistluspäeva kommenteeris Rammo järgmiselt: “Tänaseks suutsin end koguda. Esimese tänase sõidu vaikivas ja keerutavas maatuules kaldast 50m võitsin. Teises sõidus jäin tuuleauku olles üleval märgis ca 45. Alla märki suutsin end täiesti napaka tuulega ca 10 lähedale sõita, kuid sama suutsid kõik teised. Esimesed jäid seisma, tagumised sõitsid pagiga järgi ja nii me 60-kesi alumist märki võtta üritasimegi. Jäin olukorrast maksimumi välja pigistada üritades toorelt vahele, sõitsin ühega kokku ja pärast olukorra lahendamist leidsin end viimaselt kohalt. Võitlesin, mis ma võitlesin, aga finišisse ma paremini kui 28 ikka enam ei suutnud. Kokku annab selline keeruline, seinast seina päev mulle Medal Race-ile vastu minna praegu 5nda koha teoreetilise võimalusega tõusta medalile, kuid olgem ausad, see võimalus on pigem teoreetiline. Igal juhul, lähen annan endast kõik, mis tol hetkel tuleb. See regatt on näidanud, et kõik, mis on hea, on kohe väga hea. Vahel tuleb vähe halba sisse, mis kõige säravama asja ära rikub.”

Finn klassis purjetanud Deniss Karpak lõpetas võistluse 26. kohal. Taavi Valter Taveteri tulemuseks jäi 48. koht. Tänasesse medalisõitu pääses vaid klassi 10 esimest, seega meie mehed kahjuks täna enam võistelda ei saanud. Võitjaks krooniti uusmeremaalane Josh Junior.

Finn klassi purjekate start, Kieler Woche 2018

Anna Pohlak ei saanud ta täna haigestumise tõttu võistlustel osaleda ning langes seetõttu eile väljavõideldud positsioonilt 25 kohale 38. Laser Radial klassi võitis taanlanna Anne-Marie Rindom. Võistluste alguses Laser Radial klassis liidrikohal olnud hollandlanna Maxime Jonker lõpetas lõpuks 76 võistleja seast 4.ndana.

Juuso ja Henri Roihu lõpptulemuseks 49er klassis jäi 54. koht.  Klassi võitsid liidripositsioonilt tänasesse medalisõitu läinud taanlased Jonas Warrer ja Jakob Precht Jensen.