Lohusalus selgusid ühepaatide Eesti meistrid

Karl-Martin Rammo Foto: Targo Raus

Reedest pühapäevani Lohusalus peetud Tallinna Jahtklubi karikavõistlustel purjetasid Eesti meistrivõistluste medalitele paadiklassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7, Laser Radial, Laser Standard. Noorte kahepaat 29er võistles Tallinna Jahtklubi karikatele.

Kõigil kolmel päeval valitsesid suurepärased purjetamisolud, reedel ja laupäeval purjetati vaikses ja keskmises tuules ning pühapäeval tugevamas tuules kiirusega kuni 10 m/s. Mereolusid ilmestas kõigil võistluspäevadel Lohusalule omane pikk ja kõrge lainetus.

Optimist klassis võitis regati Radvilas Januolis Leedust. Teisele kohale tõusis Keith Luur Pärnu Jahtklubist ja kolmandaks jäi Martins Atilla Riia Jahtklubist.
Optimist klassi Eesti meistrivõistluste arvestustes võideti medaleid järgmiselt:
3. Kätlin Siimson (NPK)

Zoom8 klassis võitis esikoha ja Eesti meistritiitli Jakob Haud (ROPK) Marie Pihlase (SMS) ja Julius Henrik Tarandi (ROPK) eesTüdrukute Eesti meistrikulla võitis Marie Pihlas, hõbeda sai Kristina Erisalu (HPSK) ja pronksi Mari-Ann Raud (TJK).

Laser 4,7 klassis olid teistest edukamad Rein Ottosoni Purjespordkooli purjetajad hõivates poodiumi esimesed kolm kohtaEesti meistriks krooniti Daniel Tõevälja, hõbeda sai Bo Aaron Kooser ja pronksi Mikael Ristmets.

Laser Radial klassis läks regati võit Viktorija Andrulytele Leedust, teiseks tuli Monika Mikkola Soomest ning kolmandaks on parimeestlasena Anna Pohlak (TJK).
Eesti meistrivõistluste medalid Laser Radial klassis võitsid järgmised purjetajad:
3. Uku Kuusmaa (HPSK)

Laser Standard klassis võitis kindla esikoha Karl-Martin Rammo (ROPK/TJK), teiseks purjetas leedulane Martis Pajarskas ning kolmas oli soomlane Kaarle Tapper.
3. Martin Aruja (ROPK)

Noorte kahemehe paadiklassis 29er võitsid regati vennad Juuso ja Henri Roihu (TJK). Teise koha said soomlased Alexander Grönblom ja Martin Mikkola. Kolmandaks purjetasid soomlased Juho Kotiranta ja Akseli Keskinen.

Juuso ja Henri Roihu Foto: Targo Raus
Juuso ja Henri Roihu

Tallinna Jahtklubi Karikavõistluste toimumist toetavad NG Investeeringud, Matek, Lasita Aken, Elke Auto, Mustakivi Auto, Nordecon, Aeroc.

EJL Olümpiapurjetamise Eesti Karikas koosneb kokku kaheksast regatist noorte- ja olümpiaklassidele. Eesti Karikas algas 30. maist 1. juunini Roomassaares toimunud Saaremaa Merispordi Seltsi regatiga. Teine regatt purjetati 13.-15. juunil Pärnu Purjetamisnädala raames, ning kolmas samadel kuupäevadel Tallinnas Eesti Balti Karikal. Neljandaks regatiks olid samuti Tallinnas toimunud Kalevi Jahtklubi meistrivõistlused 8.-10. augustil. Viies etapp, Saaremaa karikavõistlused peetakse 15.-17. augustil Roomassaares ning kuues, Tallinna Jahtklubi karikavõistlused 29.-31. augustil Lohusalus. Eelviimaseks osavõistluseks on 12.-14. septembril peetav Pärnu Sügisregatt ning viimaseks 26.-28. septembril aset leidev Tallinna Nädala regatt.

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, NG Investeeringud, LTT ja Matek.

Avaldatud: 31.august kell 08:58