Lehar Jürimäe on Eesti meister talisurfis

Lehar Jürimäe. Foto autor: Ain Härmson

Talisurfi Eesti meistrivõistluste kolmest osavõistlusest – slaalomi-, kursi- ja kiirussõidu etapist koosnenud sarja võitjaks tuli Lehar Jürimäe.

Slaalomietapp peeti Harku järvel, kursisõit Võrtsjärvel ning kiirussõidu GPS tulemust sai sõita hooaja jooksul vabalt valitud Eesti veekogul.

Talv oli tänavu pehme ning korralik ja suurema osa ajast lumevaba olnud jää esines vaid järvedel. Sellised tingimused soosisid eelkõige slaalomi distsipliini. Kursisõit ja kiirussõit vajavad ideaalis suuremaid jääväljasid, kuigi sõita sai ka järvedel.

Kiirussõidus laekus kolm GPS kiirustulemust. Üks tugeva tuulega sooritatud katse oli küll kõrgest klassist, kuid tulemus polnud kahjuks määrustepärane. Arvesse läksid suhteliselt vaikse tuulega sooritatud kiirused, mis salvestati kursisõidu etapil. Seal oli Lehar Jürimäe (Aloha) pisut kiirem kui Peep Tomingas (Aloha).

Kolme etapi kokkuvõttes võitis talisurfi Eesti meistritiitli Lehar Jürimäe, kelle kohad etappidel olid 2,2,1. Jürimäe esimese meistritiitli taga on mitmed treeningud ja võistlused koos Soome koondisega.

Hõbemedali väärilise tulemuse saavutas vanameister Kalev Allikveer (SK Puri), kohad etappidel 5,1,3. Pronksmedal kuulub Kristjan Rotenbergile (Aloha) kohtadega 4,4,3.