Karpak sai Finni EM-il 11. koha, Taveter tuli juunioridest seitsmendaks

Deniss Karpak. Foto autor: Robert Deaves

Täna said Hispaanias Cadizis läbi Finn klassi täiskasvanute ja juunioride Euroopa meistrivõistlused, mille Deniss Karpak lõpetas üheteistkümnendana ning Taavi Valter Taveter täiskasvanute arvestuses 34. tulemusega, mis juunioride seas andis tubli seitsmenda koha.

Nii vaikset kui kõva tuult saanud võistluse kestel õnnestus ära pidada kaheksa avaseeria sõitu, millele täna lisandus medalisõit, kus starti pääsesid vaid seniste tulemuste põhjal kümne parima hulka mahtunud mehed. Deniss Karpakile (Karpak Sailing Team) kuulus kaheksa sõidu järel 11. positsioon, mis jäigi talle EM-i lõpptulemuseks. Kahel korral finišeeris Karpak ka esikümnes, korjates kolmanda ja viienda sõiduresultaadi.

Täiskasvanute arvestuses 34. kohale tulnud Taavi Valter Taveter (Pärnu Jahtklubi) saavutas alla 23 aastaste ehk juunioride seas seitsmenda tulemuse.

Taavi Valter Taveter. Foto autor: Robert Deaves
Taavi Valter Taveter.
Foto autor: Robert Deaves

Euroopa meistriks tuli britt Edward Wright, hõbedale hollandlane Nicholas Heiner ja pronksile rootslane Max Salminen. Juunioride kuld kuulub Šveitsi purjetajale Nils Theuninckile britt Henry Wetherelli ja tšehh Ondrey Teply ees.

Finn klassi Euroopa meistrivõistlustel startis 91 meest, neist juunioride arvestuses 32.

Eesti Jahtklubide Liit seisab igapäevaselt purjespordi ja huvimeresõidu arendamise eest Eestis. Tegutseme järjekindlalt selle nimel, et purjetamise harrastajate, tippsportlaste ja regattide arv Eestis kasvaks aasta aastalt. Liidu eesmärgiks on kaasa aidata meie purjesportlaste tippkonkurentsi jõudmisele rahvusvahelistel tiitlivõistlustel ja tuua Eestisse kõrgetasemelisi purjetamisvõistlusi. Meie unistus on, et juba lähiaastail saame Eestis võõrustada mõnd maailmaklassi purjetamisregatti, näiteks Purjetamise Maailma Karika finaali või isegi Volvo Ocean Race’i. Hoiame Eesti kui mere- ja purjetamisriigi mainet aus!

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, Strand, Eesti Meedia, Helly Hansen, Matek ja LTT.

Avaldatud: 17.märts kell 06:01