Karpak jätkab Finni EM-i 17. kohalt

Deniss Karpak. Foto autor: Ott Kallas

Finni Euroopa meistrivõistlustel Prantsusmaal on praeguseks kokku peetud viie võistlussõidu järel meie sportlased Deniss Karpak 17., Lauri Väinsalu 42. ja Martti Kinkar 88. positsioonil.

Täna hommikul oli tuult eelnevatest võistluspäevadest veidi enam, 5-6 m/s ning taevas La Rochelle’is oli pilvine. Päeva peale aga tugevnes tuul kiiruseni 8-9 m/s ning päike tuli välja. Startides tuli taaskord anda korduvalt üldist tagasikutset, kuid päeva lõpuks õnnestus kenasti plaanis olnud kolm sõitu läbi viia.

Deniss Karpak (Karpak Sailing Team) finišeeris esimeses sõidus 23. ja teises 10. kohaga, kolmandas tegi aga paraku valestardi ning on hetkeseisuga võtnud tugevas konkurentsis 17. asetuse.

Lauri Väinsalu (Rein Ottosoni Purjespordikool) sai täna kirja 77., 40. ja 21. tulemuse ning on praegu hoidmas 42. positsiooni.

Martti Kinkari (ROPK) resultaatideks olid 79., 86. ja 85. koht ning tema on kokkuvõttes 88. kohal.

Kõrgeimaid kohti hoiavad hetkel britid – liidriks on Giles Scott, teisel kohal asetseb Andrew Mills ja kolmandal Edward Wright.

Regatt kestab laupäevani, mil peetakse topeltpunktid andev medalisõit kümnele parimale. Ülejäänud purjetajad seilavad samal ajal viimases avaseeria sõidus.

Avaldatud: 07.mai kell 05:40