Kaarel Paal sai Magic Marine Easter Regatta’l 41. koha

Kaarel Paal

18.–21. aprillil peeti Hollandis Braassemermeeris Magic Marine Easter Regatta klassile Optimist. Eesti purjetajatest osalesid Hendrik Holtsmann, Karsten Holter, Rasmus Maalinn ja Keith Luur Pärnu Jahtklubist ning Mihkel Paal ja Kaarel Paal ESS Kalev Jahtklubist.

Reedel ja laupäeval peeti eelsõidud fliitides ning eestlastest pääsesid kuldlaevastikku Kaarel Paal ja Keith Luur. Mihkel Paal kvalifitseerus hõbelaevastikku, ülejäänud eestlased jätkasid pronksgrupis.

Laupäevast ilma iseloomustas ootamine – tuul oli pidevalt muutlik ja õnnestunud starte oli raske saavutada, üldisi tagasikutseid ja valestarte jagus. Pühapäevane tuul oli pagiline ja keerutav. Kõik grupid said siiski peetud neli sõitu, kuid seda topeltarvu startidega, sest starditi üldiste tagasikutsetega. Pikad, 6-7 tundi kestvad päevad merel väsitasid noored purjetajad parasjagu ära. Võistluse viimasel päeval peeti pika võistlusseeria lõpuks 2 sõitu – nii sai võistlusel kokkuvõttes peetud 13 sõitu 4 päeva jooksul.

Kaarel Paal saavutas parima eestlasena 41. koha  seeriaga 11-30-4-6-22-40-3-55-52-55-(60)-42, Keith Luur sai 56. koha. Kuldlaevastikus võistles 73 purjetajat.

Hõbelaevastikus sai Mihkel Paal 52. ja üldkokkuvõttes 125. koha ning Rasmus Maalinn 57. ja üldarvestuse 130. koha. Hõbefliidis võistles 71 purjetajat.

Pronkslaevastiku parim oli üldkokkuvõttes 145. kohale tulnud Karsten Holter. Pronksgrupi 15. ja üldarvestuse 159. koha sai Hendrik Holtsmann. Antud fliidis oli võistlejaid 70.

Kokku osales suurregatil 214 Optimist klassi purjetajat. Võitjaks krooniti Lennert Steelandt Belgiast.