John Kaju saavutas purjelaua Formula EM-il seitsmenda koha

John Kaju Formula EM-il. Foto autor: Ivo Blums

Möödunud nädalal toimusid Lätis purjelaua Formula klassi lahtised Euroopa meistrivõistlused. Võistlustingimused olid tormised, tuul puhus kohati kuni 13 m/s, mistõttu enamus sõite peeti Liepaja muulide vahel. Vaid paariks päevaks nädala keskel viidi sõidud avamerele, Liepaja teada-tuntud suurtele lainetele.

Võistlustel osalesid kaheksa riigi esindajad. Eestlasi esindasid meie noorema põlvkonna formulistid.

Rasketes tingimustes peetud võistluse poodiumile pääsesid eranditult ülikogenud vanameistrid. Euroopa meistritiitli võitis austraallane Steve Allen. Teise koha saavutas Michal Polanowski Poolast ning kolmandaks tuli Janis Preiss Lätist.

Formula EM noorte arvestuse poodium. Foto autor: Ivo Blums
Formula EM noorte arvestuse poodium.
Foto autor: Ivo Blums

Parima eestlasena saavutas kõrge seitsmenda koha John Kaju. Tristen Erik Kivi saavutas 11. koha ja Karl-Erik Saarm 15. koha. Kivi ja Saarm olid noorte arvestuses parimad, vastavalt esimene ja teine koht. Parim naine oli noor eestlanna Brigita Viilop.