John Kaju ja Martin Ervin Baltic Cup ja Euro Cup etapil poodiumil

2014 Neilpryde Baltic Cup finaaletapp, mis oli ühtlasi ka Formula Euro Cup osavõistlus, peeti Lätis, Liepajas. Tuuleprognoos võistluse nädalavahetuseks oli suhteliselt kehv, kuid miinimumtuulega õnnestus pidada klassides ära 8-10 sõitu.

Formula klassis toimus 8 sõitu. Etapi võitis lätlane Janis Preiss. Teise koha saavutas eestlane John Kaju (Saaremaa Surfiklubi) ja kolmandaks tuli samuti eestlane Martin Ervin (Team Extreme). Sarja kokkuvõttes võitis Janis Preiss Martin Ervini ja John Kaju ees. Noorte arvestuses saavutas nii etapi kui sarja kokkuvõttes esikoha eestlane Karl-Erik Saarm (Team Extreme). Parim naine oli eestlanna Marit Rüüsak (TPLK). Sarjas osales kokku 70 Formula purjelauaklassi võistlejat.

Techno 293 klassis osales 27 võistlejat. Eestlased olid Läti etapil esindatud 8 sportlasega. U15 vanusegrupis võitis venelane Pavel Mikchalev lätlase Nameis Dreimanise ja eestlase Gregor Schneideri (TPLK) ees. Sarja kokkuvõttes võitis Nameis Dreimanis, järgnes Gregor Schneider ja lätlane Emils Punte. U17 vanusegrupi Läti etapi võitis venelane Sergey Karavan kaasmaalase Egor Zhilini ja lätlanna Aleksandra Kaupa ees. Eestlastest parimana saavutas 5. koha Aarto Pihlapuu. Sarja esikoha sai lätlanna Ketija Birzule ja teise koha Aleksandra Kaupa. Eestlane Alfred Kalm saavutas sarja kokkuvõttes kolmanda koha. O17 vanusegrupis võitis etapi lätlane Valters Zakrevskis eestlannade Triine Elisa Allingu ja Eva Mari Mahhovi ees. Sarja kokkuvõttes võitis aga eestlane Karl Kask Eva Maria Mahhovi ja Triine Elisa Allingu ees.

RS:X klassis võitis etapi Karolis Zaksauskas Leedust, järgnesid Rainer Kasekivi (TPLK) ja Betti Vainküla (Team Extreme) Eestist. Sarja kokkuvõttes võitis Rainer Kasekivi eestlase Marcus Pertelsoni ja Betti Vainküla ees.

Lohe Kite Race klassis saavutas esikoha Viktoras Šeputa Leedust. Teise ja kolmanda koha saavutasid vastavalt Ranno Rumm ja Madis Kallas, mõlemad on Kite Team Estonia esindajad. Sarja kokkuvõttes võitis Viktoras Šeputa, järgnesid Madis Kallas ja leedukas Mindaugas Jonikas.