Eesti noored saavutasid jääpurjetamise MM-il kolmikvõidu

Rasmus Maalinn Foto autor: Ott Kallas

Riias Kisezersi järvel peetud jääpurjetamise Ice-Optimist ja juunioride DN klasside maailma- ja Euroopa meistrivõistlustel said meie sportlased Rasmus Maalinn, Dan Talv ja Keith Luur Ice-Optimist klassis kolmikvõidu. DN klassis tuli üldarvestuses parimana Kevin Grass 4. kohale ning Johanna Saareke tüdrukute seas kolmandaks.

Kolmest võistluspäevast esimesel ei õnnestunud tuule puudumisel ühtegi sõitu pidada, ülejäänud päevade jooksul aga saadi kirja kokku seitsme sõidu tulemused.

Noorte ja juunioride jääpurjetamiskoondise peatreeneri Mati Hoole sõnul olid olud võistluspigas vahelduvad: „Jää muutus iga tunniga. Tuult oli küll napivõitu, aga võib öelda, et tugevamad võitsid ja tegime väga eduka soorituse.“

Ice-Optimist klassis võitis MM- ja EM-regati Pärnu Jahtklubi noormees Rasmus Maalinn klubikaaslaste Dan Talve ning Keith Luuri ees.

Teistest Ice-Optimistil võistelnud Eesti jääpurjetajatest sai Karsten Holter (PJK) 5., Joosep Laus (Saaremaa Merispordi Selts) 6., Markus Kostabi (PJK) 24., Ardi Bogdanov (Tallinna Jahtklubi) 25., Sten-Markus Andresson (TJK) 35., Markus Orav (Jahtklubi Merikotkas) 38., Kevin Melvin Aasav (TJK) 42., Karl Aaron Adson (JK MK) 44. ja Mart Hendrik Nagel (JK MK) 46. koha.

DN klassis tuli üldarvestuses Kevin Grass (SMS) 4., Eigo Helimets (JK MK) 8., Johannes Puusepp (PJK) 11., Johanna Saareke (PJK) 14., Rene Riim (SMS) 15. ja Oskar Seeman (PJK) 17. kohale.

Tüdrukute arvestuses kuulub Johanna Saarekesele lätlanna Ruta Eistreike ja poolatar Sara Piasecka järel 3. koht.

Üldvõidu võttis DN-il poolakas Jacek Stanislawski rootslase Eddie Klemetsi ja poolaka Konrad Zoltowski ees.

Täna peeti samas ühtlasi ka Ice-Optimisti ja juunioride DN klasside Euroopa karikavõistlused, mis koosnesid kolmest võistlussõidust.

Euroopa Karikal sai Ice-Optimistil Joosep Laus 2., Dan Talv 3., Rasmus Maalinn 4., Keith Luur 5., Karsten Holter 6., Ardi Bogdanov 13., Markus Kostabi 21., Markus Orav 34., Sten-Markus Andresson 36., Kevin Melvin Aasav 38., Mart Hendrik Nagel 43. ja Karl Aaron Adson 45. koha. Võitis poolakas Mateusz Michalak.

DN klassis tuli Kevin Grass Euroopa Karikal 3., Eigo Helimets 6., Rene Riim 7., Johannes Puusepp 10., Johanna Saareke 13. (tüdrukute arvestuses 2.) ja Oskar Seeman 14. kohale. Esikoha saavutas rootslane Eddie Klemets ja teiseks tuli poolakas Jacek Stanislawski.

Avaldatud: 21.veebruar kell 06:57