Deniss Karpak lõpetas Hyeres’is MK etapi 10. kohaga

Deniss Karpak. Foto autor: Riina Ramst

Purjetamise Hyeres’i MK etapi viimaseks võistluspäevaks oli Deniss Karpak (Karpak Sailing Team) 59 Finni purjetaja hulgast pääsenud eelsõitude põhjal kaheksandana kümne parema hulka, et täna võidelda kõrgete kohtade eest otsustavas medalisõidus. Denissi tegi täna tagasihoidliku sõidu ja kokkuvõttes sai ta Hyeres’i MK etapilt eestlastest parimana 10. koht.

Deniss Karpak (Karpak Sailing Team) tegi hea stardi medalisõidus paremast stardiliini otsast, kuid pidijätkama samal paremal rajapoolel vastutuulelõigul mis osutus tuule osas kahjulikumaks kui vasak rajapool. Esimeses märgis oli Deniss kümnes ning sõidu jooksul ei õnnestunud tal oma kohta parandada. Regati kokkuvõttes sai Deniss Karpak kümnenda koha 112 punktiga.

Medalisõidu võitis valitsev maailmameister Jorge Zarif Brasiiliast, kes kokkuvõttes tuli 9. kohale. Täna teise koha saanud uus-meremaalane Josh Junior sai kokkuvõttes 4. koha ning kolmandana lõpetanud horvaat Ivan Kljakovic Gaspic lõpetas MK etapi teisena 58 punktiga.

MK etapi võidu võttis medalisõidu täna kuuendana lõpetanud hollandlanePieter-Jan Postma41 punktiga. Hollandlane lõpetas Tallinnas eelmisel aastal peetud MM-i 3. kohaga. Täna medalsõidu seitsmendana lõpetanud Thomas Le Breton Prantsusmaalt sai 69 punktiga kokkuvõttes kolmanda koha.

21.-26. aprillini toimunud kõrgetasemelisel Hyeres’i MK etapil osales 1100 purjetajat 61 riigist, teiste hulgas arvukalt olümpiavõitjaid, maailmameistreid ning varasemate aastate maailma karika medaliste.

ISAF maailma karikas koosneb viiest etapist. Sarja avaregatt peeti 12.-19. oktoobril Hiinas Qingdaos. Sellele järgnes 1.-8. detsembril Austraalias Melbourne’is toimunud etapp. Kolmas osavõistlus peeti 25. jaanuarist 1. veebruarini USA-s Miamis ning neljas 29. märtsist 5. aprillini Hispaanias Mallorcal. Sari lõppeb Prantsusmaal Hyeres’is 19.-26. aprillil aset leidva regatiga.

Avaldatud: 26.aprill kell 04:37