Annika Valkna saavutas IFCA slaalomi MM-il 4. koha

Annika Valkna. Foto autor: Eric Bellande (PWA)

2015 IFCA purjelaua slaalomi maailmameistrivõistlused peeti populaarsel Sakasamaa kuurortsaarel Sylt’il. Tiitlivõistlusel osales 90 võistlejat 17 riigist, kes viie päeva jooksul pakkusid elamusi koguni 120 000 pealtvaatajale.

Sylt on tuntud üsna äärmuslike tingimuste poolest. Kui puhub, siis korralikult, mis tõstab laine kiirelt umbes 3 meetri kõrguseks. Ka seekord oli tugevaid, rannatelke loopivaid tormituuli, kuid samas ka tuule ootamisi.

Eestlanna Annika Valkna saavutas MM-il väga kõrge neljanda koha.

“Enne siiasõitu seadsin endale eesmärgiks TOP 6. Seitsme sõidu järgne 4. koht on kindlasti minu parim saavutus viimaste aastate jooksul. Ettevalmistuslaager talvel, käesolev suvi ning osalemine väga mitmetel erinevatel võistlustel on mu kogemustepagasit suurendanud. Stardid õnnestusid ülihästi ning esimeses märgis olin väga tihti poodiumikohal. Paar õnnetut kukkumist tuli küll sisse ja aeg-ajalt leidsin ennast võistlusel täiesti uuest olukorrast, näiteks sõitmine liidripositsioonil, mis näitavad, et arenemisruumi veel on. Sellegipoolest on seekordne võistlus tugevdanud minu enesekindlust ja andnud juurde palju võistluskogemust, mille loodan suve lõpus Alacati PWA MK etapil ära kasutada,“ sõnas Valkna.

Naiste poodium. Foto autor: Moritz Beck
Naiste poodium.
Foto autor: Moritz Beck

Naiste seas võitis maailmameistritiitli kogenud Lena Erdil Türgist, olles parim kuues sõidus seitsmest. Teise koha saavutas Maria Andres Hispaaniast. Kolmandaks tuli Esther de Geus Hollandist.

Meestest on võitja Vincent Langer Sakasamaalt. “Väga uhke on olla slaalomi maailmameister! Eelmisel aastal olin kolmas, aasta varem teine, nüüd kolmandal katsel see lõpuks õnnestus. Võita tiitel oma kodumaal, see on maksimaalne tunne!” rõõmustas värske tiitliomanik.

Tulemused naised ja mehed. Võistluse koduleht. Annika Valkna blogi.

Annika Valkna toetajad on Fanatic, Loftsails, Surfhouse, SIS Sport ja Eesti Purjelaualiit.

Avaldatud: 27.juuli kell 11:33