Keith Luur sai Laser Radiali juunioride EM-il 42. koha

Keith Luur. Foto autor: Riina Ramst

8.-13. juulil toimusid Poolas Gdynias Laser Radial klassi juunioride Euroopa meistrivõistlused, kus Eesti noortest sai parima tulemuse 42. kohale tulnud Keith Luur.

Kolme stardigrupina purjetatud võistlus koosnes viiest kvalfikatsioonisõidust, mis otsustasid ära sportlaste kuld-, hõbe- ja pronkslaevastikesse jagunemise, ning viiest finaalsõidust.

Meie noortest pääses ainsana kuldfliiti Keith Luur (Pärnu Jahtklubi), kes kvalifikatsioonis finišeeris kohtadega 13, 12, 19, 26 ja 35 ning finaalsõitudes kohtadega 3, 8, 54, 57 ja DNC (mitte startimine). Kokkuvõttes sai Luur nende resultaatidega EM-il 42. koha.

Hõbelaevastikus purjetasid eestlastest Joosep Laus (Saaremaa Merispordi Selts), kes sai EM-i lõpptulemusena 110. ja Rasmus Maalinn (PJK), kellele kuulub 115. koht.

Pronksgrupis sõitnutest sai Evo Annus (Rein Ottosoni Purjespordikool) 122., Henri Silluta (Kalevi Jahtklubi) 147., Markus Iin (Tallinna Jahtklubi) 150., Karsten Holter (PJK) 156., Ardi Bogdanov (TJK) 159. ja Markus Maalt (KJK) 170. koha.

Poiste Euroopa meistriks tuli itaallane Guido Gallinardo, hõbedale kreeklane Dimitris Papadimitriou ja pronksile britt Ben Whaley. Regati võitis aga Hongkongi purjetaja Nicholas Bezy.